Ürünler Tümü
Kategoriler
Sepet 0
Müşteri Girişi

MENÜ GERİ

Politikalarımız

İADE VE DEĞİŞİM HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 15 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde satıcıya faks veya e-posta ile yazılı olarak bildirimde bulunulması ve ürünün Madde 6 hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. 

İade talebiyle gönderilen ürün tarafımıza ulaştığından itibaren 7 iş günü içerisinde madde 6’da bulunan şartlara uygun olup olmadığı kontrol edilir. Ürünün iade şartlarına uygun olmaması durumunda ürün karşı ödemeli olarak Alıcıya gönderilir. Ürünün iade şartlarına uygun olması durumunda ürün bedelinin iadesi için banka talimat gönderilir. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün ……… gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının Satıcıya iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 iş günü içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Kredi ve banka kartıyla yapılan alışverişlerde ürün bedelinin iadesinde anlaşmalı olduğunuz bankalardan kaynaklı gecikmelerden satıcının sorumluluğu bulunmamaktadır. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır. (NOT: Cayma hakkının kullanılması halinde; 10 gün içinde toplam bedeli alıcıya hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmek ve yirmi gün içerisinde de malı geri almakla yükümlüsünüz. Bu sebeple kargo bedelinin alıcıya yüklenmesi hukuken korunmaz.)

www.mcjamper.com.tr internet sitesi üzerinden almış olduğunuz ürünleri değiştirmek isterseniz orijinal faturası ile birlikte 14 gün içerisinde anlaşmalı kargo firması ile karşı ödemeli olarak faturadaki adrese gönderebilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz ürün kullanılmamış olmalı, orijinal paketinde ve zarar görmemiş olmalıdır. Değiştirme talebiyle gönderilen ürün tarafımıza ulaştığından itibaren 7 iş günü içerisinde madde 6 şartlarına uygun olup olmadığı kontrol edilir. Ürünün değişim şartlarına uygun olmaması durumunda ürün karşı ödemeli olarak Alıcıya gönderilir. Uygun olması durumunda ise değiştirmek istediğiniz ürünün stoklarımızda olması kaydıyla farklı bir rengiyle, numarasıyla veya yine stoklarımızda bulunan farklı bir modelle değişimi gerçekleştirilir.

MADDE 1 – İADEŞARTLARI

1.1: GENEL İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI

ALICI ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri iade etmekle yükümlüdür. Kullanılmış ürünlerde iade işlemi yapılmamaktadır. İadeler mutlaka Orijinal kutusu ya da ambalajı içinde yapılmalıdır. Orijinal kutusu/ambalajı zarar görmüş ya da kargo etiketi/bandı yapıştırılmış ürünlerin iadesi kabul edilmez. 

1.2: AYAKKABI İADE / DEĞİŞİM ŞARTLAR

ALICI ayakkabıyı temiz bir zeminde denemelidir. Ayakkabının üzerinde bulunan etiket vs. ürün tipi belirtici unsurlara zarar vermemelidir. Ayakkabının kutusunu yırtılmamalı, tahrip edilmemeli ve kargo etiketi ya da kargo bandı yapıştırmamalıdır. Sevkiyat sırasında ayakkabınızın faturasının kaybolma riskine karşı, faturanızı ayakkabı kutusunun içine koyunuz.Değişim/iade yapılacak ayakkabının kargo masrafları ALICI tarafından karşılanacaktır.

MADDE 2 - YETKİLİ MAHKEME

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğan ihtilafların çözümü için İstanbul Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir. İşbu sözleşme elektronik ortamda taraflarca okunup, kabul edilip, teyit edilmiştir. İşbu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.